ما در "عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات" زندگی می کنیم و پدیده "دهکده جهانی" روی داده است بدون شک اینترنت عامل اصلی وضع موجود می باشد این شرایط همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است از فرهنگ و سبک زندگی گرفته تا اقتصاد و سیاست. شرط بقاء در دوران تغییرات، وفق دادن خود با تغییرات می باشد نه نفی یا مبارزه با آن. به نظر من این سخن داروین در کلیه عرصه‌های  زندگی حاکم است که شرط بقاء یک موجود، جثه بزرگ او ، سابقه نسل او یا قدرت او نیست بلکه شایستگی اوست و موجودی شایسته است که بتواند خود را بهتر با محیط  پیرامونش سازگار کند.(منبع)

عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات


موضوع مهم دیگر آگاهی و دانش است. باز به قول داروین، درست است که شخص جاهل بیش از شخص دانا، احساس امنیت و آرامش دارد اما شخص دانا است که می داند چه تغییراتی را در زندگی خود ایجاد کند تا شایستگی بقاء را همچنان در خود داشته باشد. 

پس در یک سخن، رمز بقاء، شایستگی و موفقیت، ایجاد تغییرات آگاهانه و هوشمندانه  در جهت تطبیق با محیط می باشد. شاید گام نخست برای اینکار هم، آموزش کنار آمدن با "ترس از تغییر" باشد. به نظر می رسد شرط بقاء بیش از آنکه ار محیط به ما تحمیل شود از درون ما برخواسته میشود و به شخصیت شغلی ، خودآگاهی و  هوش هیجانی ما مربوط می باشد.

ترس از تغییر

کسب و کارهای موجود اگر بخواهند بقاء داشته باشند و مهم تر از آن رشد کنند باید خود را با شرایط حاکم وفق دهند و بجای اینکه با دیده تهدید و بدتر از آن با بی تفاوتی به آن نگاه کنند به دیده فرصت به آن نگریسته و از آن بهره برداری کنند تا نشان دهند که شایستگی بقاء را دارند و‌گرنه محکوم به نابودی هستند(البته به مرور زمان و بتدریج). شاید فردا، نوبت تهدید  کسب و کارهایی دیگر از جانب رقبایی باشد که این فرصت را درک کرده اند همچنان که برای برخی از کسب و کارها این تهدید به بحران هم تبدیل شده  و در حال از بین رفتن هستند.

عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات

ایجاد سایت و فروشگاه های اینترنتی، یکی از این فرصت هایی است که پیش روی کسب و کارهای موجود یا کسب و کارها و ایده های جدید قرار دارد. اگر از این فرصت به موقع استفاده نشود شاید به تهدیدی برای کسب و کارهای موجود دیگر تبدیل گردد.


عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات

در این وبلاگ به بحث راه اندازی و مدیریت فروشگا های اینترنتی پرداخته شده است. هرچند که بیشتر مطالب از سایتهای دیگر جمع آوری شده است ولی هیچ مطلب و پستی بدون منبع و لینک مربوطه نمی‌باشد.

مشتاقانه آماده دریافت نظرات ، راهنمایی ها و انتقادات بازدیدکنندگاه محترم وبلاگ هستم. دوستانی که خواهان راه اندازی فروشگاه اینترنتی هستند یا فروشگاه اینترنتی دارند ولی برای اداره و مدیریت آن نیاز به همفکری دارند با کمال میل آماده پاسخگوی به سئوالاتشان می‌باشم. 

از آنجا که بنده ساکن شهر تبریز هستم برای مشاوره و پاسخگویی به سئوالات همشهریان تبریزی  بصورت حضوری نیز مشتاق کمک فکری می باشم.

                                  همکاری                            

 از طریق فرم زیر می توانید با نویسنده وبلاگ راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی تماس حاصل فرمایید.